AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Izraeli strehon mbėshtetėsit e Fatahut

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Izraeli strehon mbėshtetėsit e Fatahut   07.08.08 16:22

Autoritetet izraelite thonė se gati 200 anėtarė tė njė klani qė mbėshtet fraksionin Fatah tė presidentit palestinez, Mahmoud Abbas janė lejuar qė tė hyjnė nė Izrael pas shpėrthimit tė luftimeve tė ashpra me rivalėt e tyre tė Hamasit nė Rripin e Gazės.
Njė zėdhėnės i ushtrisė izraelite tha se disa prej tyre kishin dorėzuar armėt kur i ishin afruar kalimit nė Gazė. Personat e plagosur janė ēuar pėr kurim nė spitalet izraelite.

Tė dyja grupet fajėsojnė njėra-tjetrėn pėr luftimet, gjatė tė cilave kanė gjetur vdekjen tė paktėn nėntė vetė. Njoftimet bėjnė tė ditur se pėrplasjet shpėrthyen gjatė njė operacioni tė Hamasit nė njė vend qė konsiderohet si bastioni i njė klani vendas pro Fatahut.

Hamasi akuzon mbėshtetėsit e Lėvizjes Fatah se janė pėrgjegjės pėr sulmet me bomba javėn e kaluar, gjatė tė cilave vdiqėn pesė anėtarė tė Hamasit dhe njė vajzė e vogėl. Fatah i mohon akuzat.

Izraeli e hapi kufirin kur Egjipti dhe presidenti Abbas kėrkuan qė mbėshtetėsit e Fatahut tė lejoheshin qė tė hynin. Ministri izraelit i Mbrojtjes, Ehud Barak tha se Izraeli kishte pranuar pėr arsye humanitare. /bbc/
Back to top Go down
View user profile
 
Izraeli strehon mbėshtetėsit e Fatahut
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: