AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
April 2019
SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
Karaxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit Vote_lcapKaraxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit Voting_barKaraxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit Vote_rcap 
Toni (389)
Karaxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit Vote_lcapKaraxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit Voting_barKaraxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit Vote_rcap 
Admin (85)
Karaxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit Vote_lcapKaraxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit Voting_barKaraxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit Vote_rcap 
PLay3r-Bl@ck (1)
Karaxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit Vote_lcapKaraxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit Voting_barKaraxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit Vote_rcap 
kasi-hack (1)
Karaxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit Vote_lcapKaraxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit Voting_barKaraxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit Vote_rcap 
celi (1)
Karaxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit Vote_lcapKaraxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit Voting_barKaraxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit Vote_rcap 
donaldi (1)
Karaxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit Vote_lcapKaraxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit Voting_barKaraxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit Vote_rcap 
zyrtare (1)
Karaxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit Vote_lcapKaraxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit Voting_barKaraxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit Vote_rcap 

Share
 

 Karaxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

Karaxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit Empty
PostSubject: Karaxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit   Karaxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit Icon_minitime07.08.08 16:19

Ish-udhėheqėsi i serbėve tė Bosnjės, Radovan Karaxhiq ka sfiduar ligjshmėrinė e gjykimit tė tij nė gjykatėn e Hagės nėn akuzat pėr gjenocid dhe krime lufte.
Nė njė letėr qė i drejtoi gjykatės ai kėrkoi qė nė gjykim tė dėshmojnė ish-sekretarja e Shtetit, Madeline Albright dhe ish-diplomati amerikan, Richard Holbrooke, rreth njė marrėveshjeje e cila sipas Karaxhiqit do ta mbronte atė nga ndjekja penale.

Nė dokumentin qė ia dorėzoi gjykatės tė mėrkurėn, Karaxhiq pėrsėriti edhe njė herė siē thotė ai, njė marrėveshje imuniteti nė vitin 1996 e cila sipas tij do ta lironte nga akuzat pėr gjenocid. Departamenti i Shtetit dhe Holbrooke e mohojnė ekzistencėn e njė marrėveshjeje tė tillė.

Akuzat kundėr Karaxhiqit bazohen nė rolin e tij pėr spastrimin etnik tė myslimanėve dhe kroatėve tė Bosnjės gjatė konfliktit nė vitet 1990.
Back to top Go down
View user profile
 
Karaxhiq kėrkon dėshminė e Holbrookut dhe Albrightit
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: