AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
December 2018
SunMonTueWedThuFriSat
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 BBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: BBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015   07.08.08 16:15

Shqipėria nuk pritet tė hyjė nė Bashkimin Evropian para vitit 2015. Pėr Bashkimin Evropian Shqipėria po ecėn shumė ngadalė nė luftėn kundėr korrupsionit dhe krimit tė organizuar.
Nė njė shkrim “Zgjerimi i BE, e kaluara dhe e ardhmja”, gazetarėt e BBC analizojnė pozicionin nė tė cilat ndodhen aktualisht 7 vendet e Ballkanit, qė aspirojnė pėr tė hyrė BE: Shqipėria, Serbia, Kroacia, Maqedonia, Turqia, Bosnje Hercegonica dhe Mali i Zi .

Ndėrsa pėr Kroacinė dhe Turqinė, tė cilėt kanė nisur bisedimet mė 3 tetor tė 2005, tashmė ka njė datė se kur mund tė hyjnė nė BE, (Turqia mund tė hyjė nė BE brenda 15 vitesh, ndėrsa Kroacia brenda 5 vitesh), pėr vendet e Ballkanit, Bashkimi Evropian ka paralajmėruar se do tė nisin bisedimet vetėm nėse plotėsojnė kriteret, ku pėrfshihet demokracia, respektimin e ligjit, ekonomia e tregut dhe aderimin e kritereve ekonomike dhe politike tė Bashkimit Evropian.

Po kėshtu dhe Bosnje Hercegovina, sipas kėsaj analize, nuk pritet tė hyjė nė BE pėrpara 2015. Ndėrkohė qė 2012 ėshtė sugjeruar si njė datė e mundshme qė Maqedonia do tė hyjė nė BE. /Balkanweb/
Back to top Go down
View user profile
 
BBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Bukit Batok intracon table tennis tournament 2015
» Taman Jurong Championship 2015 - A poorly organised tournament
» SCANDAL ARENA TOUR 2015-2016 ?PERFECT WORLD?
» SCANDAL @ GirlsAward 2015 AUTUMN/WINTER
» ABU TV Song Festival 2015 - 2015-10-29 (RINA)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: