AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
April 2019
SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
BBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015 Vote_lcapBBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015 Voting_barBBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015 Vote_rcap 
Toni (389)
BBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015 Vote_lcapBBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015 Voting_barBBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015 Vote_rcap 
Admin (85)
BBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015 Vote_lcapBBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015 Voting_barBBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015 Vote_rcap 
PLay3r-Bl@ck (1)
BBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015 Vote_lcapBBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015 Voting_barBBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015 Vote_rcap 
kasi-hack (1)
BBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015 Vote_lcapBBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015 Voting_barBBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015 Vote_rcap 
celi (1)
BBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015 Vote_lcapBBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015 Voting_barBBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015 Vote_rcap 
donaldi (1)
BBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015 Vote_lcapBBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015 Voting_barBBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015 Vote_rcap 
zyrtare (1)
BBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015 Vote_lcapBBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015 Voting_barBBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015 Vote_rcap 

Share
 

 BBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

BBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015 Empty
PostSubject: BBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015   BBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015 Icon_minitime07.08.08 16:15

Shqipėria nuk pritet tė hyjė nė Bashkimin Evropian para vitit 2015. Pėr Bashkimin Evropian Shqipėria po ecėn shumė ngadalė nė luftėn kundėr korrupsionit dhe krimit tė organizuar.
Nė njė shkrim “Zgjerimi i BE, e kaluara dhe e ardhmja”, gazetarėt e BBC analizojnė pozicionin nė tė cilat ndodhen aktualisht 7 vendet e Ballkanit, qė aspirojnė pėr tė hyrė BE: Shqipėria, Serbia, Kroacia, Maqedonia, Turqia, Bosnje Hercegonica dhe Mali i Zi .

Ndėrsa pėr Kroacinė dhe Turqinė, tė cilėt kanė nisur bisedimet mė 3 tetor tė 2005, tashmė ka njė datė se kur mund tė hyjnė nė BE, (Turqia mund tė hyjė nė BE brenda 15 vitesh, ndėrsa Kroacia brenda 5 vitesh), pėr vendet e Ballkanit, Bashkimi Evropian ka paralajmėruar se do tė nisin bisedimet vetėm nėse plotėsojnė kriteret, ku pėrfshihet demokracia, respektimin e ligjit, ekonomia e tregut dhe aderimin e kritereve ekonomike dhe politike tė Bashkimit Evropian.

Po kėshtu dhe Bosnje Hercegovina, sipas kėsaj analize, nuk pritet tė hyjė nė BE pėrpara 2015. Ndėrkohė qė 2012 ėshtė sugjeruar si njė datė e mundshme qė Maqedonia do tė hyjė nė BE. /Balkanweb/
Back to top Go down
View user profile
 
BBC: Shqipėria nė BE, jo para 2015
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Sapporo - 2015-04-04 (TOMOMI)
» Tampines North Youth Table Tennis Competition
» INSIDE OUT - 2015-11-29 (HARUNA)
» Arena tour @ Kobe - 2015-12-10 (RINA)
» Black - 2015-02-06 (HARUNA)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: