AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Stubb: OSBE-ja e gatshme tė vazhdojė mandatin nė Shqipėri

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Stubb: OSBE-ja e gatshme tė vazhdojė mandatin nė Shqipėri   07.08.08 16:13

Njė ditė pas deklaratės pėr shtyp tė Ministrisė sė Punėve tė Jashtme Shqiptare, ka reaguar presidenca e radhės e OSBE-sė.
Ministri i Jashtėm i Finlandės, ka thėnė se po ndjek me vėmendje situatėn mė tė fundit dhe debatin nė Shqipėri lidhur me qėndrimin e Qeverisė shqiptare ndaj mandatit tė saj nė Tiranė, mandat qė sipas Finlandės, OSBE kėrkon ta zbatojė plotėsisht, nė tė mirėn e Shqipėrisė dhe nė bashkėpunim me autoritetet e saj.

“Organizata pėr Siguri dhe Bashkėpunim nė Evropė, po ndjek me vėmendje debatin publik pėr mandatin e saj nė Shqipėri. OSBE-ja luan rolin e njė partneri afatgjatė pėr tė ndihmuar Shqipėrinė tė vazhdojė reformat dhe kėrkon tė bashkėpunojė mė tė, pėrmes realizimit tė njė sėrė projektesh nė pėrputhje me mandatin. Ne mbetemi tė gatshėm tė vazhdojmė punėn nė tė mirė tė popullit shqiptar”, thuhet nė letrėn e Alexander Stubb, drejtuar homologut tė tij shqiptar, Lulzim Basha, kohė mė parė
Back to top Go down
View user profile
 
Stubb: OSBE-ja e gatshme tė vazhdojė mandatin nė Shqipėri
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: