AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
October 2018
SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Sė shpejti njohje edhe nga disa shtete tė Amerikės Qendrore dhe Jugore

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Sė shpejti njohje edhe nga disa shtete tė Amerikės Qendrore dhe Jugore   07.08.08 16:13

Pas njohjes sė Kosovės nga Kolumbia dhe Belize, ministri i Punėve tė Jashtme, Skėnder Hyseni, pėrmes disa kanaleve zyrtare, ėshtė informuar se sė shpejti Kosovėn do ta njohin edhe disa vende tė Amerikės Qendrore dhe Jugore, bėn tė ditur MPJ.
Kolumbia tė mėrkurėn e ka njohur zyrtarisht Republikėn e Kosovės shtet sovran dhe tė pavarur. Lajmin ia konfirmoi ministrit Hyseni ambasadorja e Misionit tė Pėrhershėm tė Kolumbisė nė Organizatėn e Kombeve tė Bashkuara, Claudia Blum de Barberi. Ndėrkaq nė zyrėn e Presidentit tė Republikės sė Kosovės ka arritur letra zyrtare e njohjes nga ana e Belizes.

Aktualisht Kosovėn shtet i pavarur dhe sovran e kanė njohur 45 shtete
Back to top Go down
View user profile
 
Sė shpejti njohje edhe nga disa shtete tė Amerikės Qendrore dhe Jugore
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: