AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Kina mbėshtet Serbinė rreth Kosovės

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Kina mbėshtet Serbinė rreth Kosovės   07.08.08 16:12

Serbia ka marrė mbėshtetjen e Kinės pėr ruajtjen e sovranitetit tė saj mbi Kosovėn. Ishte pikėrisht presidenti i Serbisė, Boris Tadiq, i cili pas njė takimi me presidentin e Kinės, Hu Jintao nė Pekin, deklaroi se “Kina mbėshtet Serbinė, ashtu siē edhe ne deklarojmė se Tibeti ėshtė ēėshtje e brendshme e Kinės”, bėn tė ditur B92.
Rajoni i Tibetit kėrkon tė autonominė por Pekini nuk lėshon pe. Madje flaka olimpike u shoqėrua me protesta tė shumta nė vendet perėndimore ku kaloi pishtari tė cilat ishin pro autonomisė sė Tibetit.

Nė vizitėn e tij pesėditore pėr tė marrė pjesė nė ceremoninė e Lojėrave Olimpike, presidenti i Serbisė deklaroi se fakti qė ne jemi njė nga delegacionet e rralla qė thirret pėr tė zhvilluar bisedime dypalėshe me presidentin kinez tregon shumė pėr pozicionin e vendit tonė nė politikėn e jashtme kineze.

“Presidenti i Kinės ėshtė shumė i informuar rreth ēėshtjeve tė politikės sė jashtme tė cilat janė tė rėndėsishme pėr tė ardhmen e Serbisė, por ne ramė dakord qė tė bashkėpunojmė nė fushėn e ekonomisė, telekomunikacioneve dhe zhvillimin e infrastrukturės”, tha Tadiq. /News24/
Back to top Go down
View user profile
 
Kina mbėshtet Serbinė rreth Kosovės
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: