AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Mujota e Selimi biseduan pėr transformimin e TMK-sė

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Mujota e Selimi biseduan pėr transformimin e TMK-sė   07.08.08 16:08

Ministri i sapoemėruar i Forcės sė Sigurisė sė Kosovės, Fehmi Mujota, u takua tė mėrkurėn me komandantin e Trupave Mbrojtėse tė Kosovės, gjeneral-lejtėnant Sulejman Selimin, me tė cilin ka biseduar pėr transformimin e TMK-sė dhe pėrfshirjen e pjesėtarėve tė saj nė forcėn e ardhshme tė sigurisė.
Bashkėbiseduesit u pajtuan se forca kosovare e sigurisė duhet tė jetė forcė qė do tė aplikojė standardet mė tė larta profesionale, ndėrsa kanė konstatuar se transformimi i TMK-sė do tė jetė proces shumė i vėshtirė, pasi shumė pjesėtarė tė kėtyre trupave nuk do tė jenė pjesė e Forcės sė Sigurisė sė Kosovės.

Komandanti i TMK-sė Selimi ka kėrkuar qė tė gjithė pjesėtarėt e TMK-sė qė nuk do tė jenė pjesėtarė tė FSK tė trajtohen nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundshme. Ai ka kėrkuar qė Qeveria tė hartojė sa mė shpejt ligjin pėr pensionimin e parakohshėm tė pjesėtarėve tė TMK-sė.

Po ashtu ai ka thėnė se pėr kėtė ka marrė premtimet e ministrit tė FSK dhe tė Zyrės sė koordinatorit ndėrkombėtar tė TMK-sė dhe faktorėve tjerė ndėrkombėtarė./toni/
Back to top Go down
View user profile
 
Mujota e Selimi biseduan pėr transformimin e TMK-sė
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: