AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 KS shqyrton raportin mbi trazirat nė Mitrovicė

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: KS shqyrton raportin mbi trazirat nė Mitrovicė   07.08.08 16:07

Kėshilli i Sigurimit i Kombeve tė Bashkuara do tė shqyrtojė sot raportin mbi hetimet mbi ngjarjet e 17 marsit tė kėtij viti nė Mitrovicė. Raporti pėrfshin veprimet e forcave ndėrkombėtare tė sigurisė pėr zhbllokimin e objektit tė Gjykatės sė Qarkut, nė pjesėn veriore tė Mitrovicės, e cila ishte bllokuar nga serbėt, si edhe pasojat e kėtyre veprimeve.
Rusia i ka akuzuar autoritetet ndėrkombėtare nė Kosovė pėr pėrdorim tė tepruar tė forcės. Pavarėsisht prej qėndrimit tė Moskės, nė takimin e sotėm tė Kėshillit tė Sigurimit pritet mbėshtetja e raportit lidhur me ngjarjet e 17 marsit nė Mitrovicė.

Gjatė operacionit tė policisė ndėrkombėtare e tė KFOR-it pėr zhbllokimin e objektit tė gjykatės ishte vrarė njė polic i Ukrainės dhe ishin lėnduar disa pjesėtarė tė policisė e tė KFOR-it. Nė mesin e serbėve qė e kishin bllokuar gjykatėn kishte edhe pjesėtarė tė policisė sė Serbisė dhe tė strukturave paralele serbe qė veprojnė nė veri tė Kosovės. /qik/
Back to top Go down
View user profile
 
KS shqyrton raportin mbi trazirat nė Mitrovicė
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: