AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Thaēi: Nuk ka negociata, nuk ka ngecje

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Thaēi: Nuk ka negociata, nuk ka ngecje   07.08.08 16:07

Prishtina nuk do tė bisedojė nė asnjė rrethanė, nė asnjė kohė dhe me asnjė kusht me Beogradin pėr gjashtė pikat e propozuara nga Ban Ki-Moon, ka deklaruar kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi, nė njė intervistė pėr gazetėn “Koha Ditore”. Madje, sipas tij, pėr kėto ēėshtje askush tjetėr nuk mund tė bisedojė dhe nuk do tė bisedojė.
Ndėrkaq, duke i komentuar takimet e shefit tė UNMIK-ut, Lamberto Zannier me pėrfaqėsuesit e Qeverisė serbe pėr Policinė, Drejtėsinė dhe Doganat e Kosovės dhe ofertat qė i ka bėrė ai pas kėtyre takimeve – kryeministri Thaēi ka shprehur vendosmėrinė e tij duke kėmbėngulur se do tė respektohet vetėm Kushtetuta e Kosovės dhe jo “deklaratat ad hoc tė kujdo qofshin”.

Sa i pėrket njohjes sė Kosovės, kryeministri nuk ka pranuar se ka ngecje nė lobim – duke vlerėsuar se njohjet “nuk duhet kuptuar dhe shikuar nė kuptimin numerik”. I pyetur pėr premtimin e tij pėr njohjen e Kosovės nga 100 shtete tė botės, pas shpalljes sė pavarėsisė, Thaēi ka bėrė njė krahasim tė njohjes sė Kosovės me njohjet e vendeve tė tjera tė ish-Jugosllavisė – duke e cilėsuar si “njė mrekulli”.

Sidoqoftė, duke shpjeguar se Kosovėn e kanė njohur vendet mė tė fuqishme botėrore, ai ka thėnė se kontakti me kėto vende ėshtė i vazhdueshėm, ndėrsa ka premtuar se do tė ketė ecje vetėm pėrpara dhe se Kosova do tė njihet jo vetėm nga 100 shtete, por nga e gjithė bota demokratike dhe do tė jetė pjesė e organizatave kryesore botėrore si OKB, BE, NATO, BB dhe FMN.
Back to top Go down
View user profile
 
Thaēi: Nuk ka negociata, nuk ka ngecje
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: