AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
January 2019
SunMonTueWedThuFriSat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Qeveria merr masa pėr gjendjen nė veri

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Qeveria merr masa pėr gjendjen nė veri   05.08.08 21:27

Ministri i Punėve tė Brendshme, Zenun Pajaziti, nė njė intervistė pėr BBC ka deklaruar se grupe tė vogla njerėzish nė veri tė Kosovės po pėrpiqen qė pėrmes incidenteve ta paraqesin njė gjendje tė pasigurt nė Kosovė.
Pajaziti tha se Qeveria e Kosovės do tė ndėrmarrė hapa konkretė pėr stabilizimin e gjendjes nė veri, por jo hapa tė njėanshėm.

Ministri i Punėve tė Brendshme deklaroi se strukturat dhe mekanizmat e policisė sė Kosovės kanė mundėsi tė veprimit nė gjithė territorin e Kosovės.

"Ne aspak nuk jemi tė interesuar tė bėjmė veprime tė njėanshme. Po ashtu siē kemi vepruar nė bashkėpunim me institucionet ndėrkombėtare me UNMIK-un me KFOR-in dhe me organizma tė tjerė", tha Pajaziti.

Por ndėrkohė, njėri nga udhėheqėsit e serbėve tė Kosovės nė veri, Marko Jakshiq, ka deklaruar se incidentet e fundit nė Mitrovicė janė pėrpjekje e udhėheqjes shqiptare tė Kosovės qė pėrmes dhunės tė vėnė nėn kontroll veriun e Kosovės.

Qėndrimet politike pasojnė njė incident me motive ndėretnike nė veriun e Mitrovicės, kur pas njė pėrleshje mes banorėve shqiptarė dhe atyre serbė, u lėnduan katėr persona, nė mesin e tė cilėve edhe njė polic ndėrkombėtar.
Back to top Go down
View user profile
 
Qeveria merr masa pėr gjendjen nė veri
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» VP-UtaCha ~Vocapost Utaite Challenge~ [Oktober 2012]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: