AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
April 2019
SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
Abramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė Vote_lcapAbramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė Voting_barAbramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė Vote_rcap 
Toni (389)
Abramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė Vote_lcapAbramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė Voting_barAbramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė Vote_rcap 
Admin (85)
Abramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė Vote_lcapAbramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė Voting_barAbramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė Vote_rcap 
PLay3r-Bl@ck (1)
Abramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė Vote_lcapAbramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė Voting_barAbramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė Vote_rcap 
kasi-hack (1)
Abramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė Vote_lcapAbramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė Voting_barAbramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė Vote_rcap 
celi (1)
Abramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė Vote_lcapAbramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė Voting_barAbramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė Vote_rcap 
donaldi (1)
Abramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė Vote_lcapAbramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė Voting_barAbramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė Vote_rcap 
zyrtare (1)
Abramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė Vote_lcapAbramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė Voting_barAbramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė Vote_rcap 

Share
 

 Abramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

Abramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė Empty
PostSubject: Abramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė   Abramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė Icon_minitime05.08.08 21:26

Ish-diplomati amerikan, Morton Abramowitz nė njė intervistė pėr Radion Evropa e Lirė ka thėnė se, nuk sheh ndonjė dallim tė madh nė mes tė dy kandidatėve pėr president tė SHBA-ve kur ėshtė fjala pėr qasjen e tyre ndaj Ballkanit dhe Kosovės. Abramowitz po ashtu ka kritikuar Perėndimin se ka punuar shumė keq lidhur me procesin e njohjes sė Kosovės, ndėrsa ka shprehur kritika edhe ndaj kosovarėve, tė cilėt sipas tij, nuk janė tė organizuar mirė dhe nuk kanė bėrė sa duhet pėr njohjen e Kosovės.
“Nuk shoh ndonjė dallim tė madh nė mes tė dy kandidatėve sa i pėrket ēėshtjes sė Kosovės. Tė dy kanė qenė mbėshtetės tė fuqishėm tė Kosovės dhe pavarėsisė sė saj. Ndėrkaq, John McCain ka qenė edhe mė herėt i pėrfshirė nė rajon; ai ka qenė mbėshtetės i boshnjakėve gjatė luftės sė viteve '90”, ka thėnė Abramowitz duke u pėrgjigjur rreth qasjes qė kanė dy kandidatėt pėr president tė SHBA-ve, ndaj Ballkanit, respektivisht Kosovės.

Ndėrkaq duke folur pėr procesin e njohjes sė Kosovės, Abramowitz ka kritikuar Perėndimin por edhe vetė kosovarėt. “Mendoj se Perėndimi ka punuar shumė keq lidhur me procesin e njohjes sė Kosovės. Ata nuk kanė punuar sa duhet, pasi besoj se njohjet e mėtejshme vareshin mė shumė nga pėrpjekjet e Shteteve tė Bashkuara dhe tė Bashkimit Evropian. Ky ėshtė njė problem”.

“Problemi i dytė ėshtė se kosovarėt nuk janė tė organizuar mirė dhe nuk kanė bėrė sa duhet pėr njohjen e Kosovės. Ata nuk kanė lėvizur pėr tė mundėsuar njohjen e shtetit tė Kosovės, veēanėrisht nė vendet islamike. Ėshtė e habitshme pėr mua se si aq shumė vende islamike nuk i kanė mbėshtetur kosovarėt”, ka vlerėsuar ai.

Fakti se Qeveria serbe mund tė arrijė tė marrė nga Asambleja e Pėrgjithshme e OKB-sė rezolutėn ku i kėrkohet Gjykatės Penale Ndėrkombėtare pėr tė vendosur mbi ligjshmėrinė e shpalljes sė pavarėsisė sė Kosovės, sipas Abramowitzit, ėshtė njė ngjarje shumė e pakėndshme. “Kjo tregon se sa tė papėrshtatshme kanė qenė pėrpjekjet pėr tė siguruar njohjen e shtetit tė Kosovės”,
Back to top Go down
View user profile
 
Abramowitz: Kosovarėt s’janė tė organizuar mirė
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: