AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Thaēi ia dorėzoi vendimin Mujotės

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Thaēi ia dorėzoi vendimin Mujotės   05.08.08 21:25

Kryeministri Hashim Thaēi ka pritur tė martėn nė takim Fehmi Mujotėn, ministėr i sapoemėruar pėr Forcėn e Sigurisė, tė cilit i ka dorėzuar vendimin pėr emėrimin e tij nė krye tė Ministrisė sė Forcės sė Sigurisė.
Kryeministri nė kėtė rast ka pėrgėzuar ministrin Mujota pėr emėrimin e tij nė kėtė post dhe i ka uruar atij sukses nė pėrmbushjen e detyrave dhe obligimeve qė pėrcakton Kushtetuta dhe Ligji pėr Forcėn e Sigurisė sė Kosovės.

Kryeministri ka vlerėsuar se Fehmi Mujota, me angazhimin e tij tė deritashėm ka dėshmuar pėrkushtimin dhe pėrgjegjėsinė e lartė nė avancimin e proceseve politike nė Kosovė. Ky fakt na bėnė tė besojmė, se emėrimi i tij nė krye tė Ministrisė pėr Forcėn e Sigurisė, do tė kontribuojė nė suksesin e ndėrtimit tė strukturave tė sigurisė nė Kosovė, ka theksuar kryeministri Hashim Thaēi.

Ministri Mujota ka shprehur falėnderimin e tij pėr besimin e dhėnė dhe ka shprehur pėrkushtimin e tij pėr angazhim dhe pėrgjegjėsi tė plotė nė pozitėn e ministrit pėr Forcėn e Sigurisė.

Emėrimi i ministrit tė Forcės sė Sigurisė kompleton kapacitetet e qeverisjes dhe do tė pėrshpejtojė ndėrtimin dhe strukturimin e Forcave tė Sigurisė sė Kosovės
Back to top Go down
View user profile
 
Thaēi ia dorėzoi vendimin Mujotės
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: