AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
April 2019
SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
Jeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės Vote_lcapJeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės Voting_barJeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės Vote_rcap 
Toni (389)
Jeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės Vote_lcapJeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės Voting_barJeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės Vote_rcap 
Admin (85)
Jeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės Vote_lcapJeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės Voting_barJeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės Vote_rcap 
PLay3r-Bl@ck (1)
Jeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės Vote_lcapJeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės Voting_barJeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės Vote_rcap 
kasi-hack (1)
Jeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės Vote_lcapJeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės Voting_barJeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės Vote_rcap 
celi (1)
Jeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės Vote_lcapJeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės Voting_barJeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės Vote_rcap 
donaldi (1)
Jeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės Vote_lcapJeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės Voting_barJeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės Vote_rcap 
zyrtare (1)
Jeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės Vote_lcapJeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės Voting_barJeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės Vote_rcap 

Share
 

 Jeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

Jeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės Empty
PostSubject: Jeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės   Jeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės Icon_minitime05.08.08 21:23

Serbia ka nisur njė ofensivė tė ashpėr diplomatike kundėr pavarėsisė sė Kosovės dhe insiston tė jetė prezent nė ēdo takim, samit e konferencė tė rėndėsishme, nė mėnyrė qė ēėshtjen e Kosovės ta imponojė si temė diskutimi, ka thėnė ministri serb i Punėve tė Jashtme, Vuk Jeremiq, nė njė intervistė pėr gazetėn “Blic”.
Serbia po pėrpiqet tė fitojė mbėshtetjen e sa mė shumė vendeve nė botė, nė mėnyrė qė, nė shtator, nė mbledhjen e Asamblesė sė Pėrgjithshme tė KB-sė tė gjejė mbėshtetjen pėr iniciativėn e saj qė nga Gjyqi Ndėrkombėtar i Hagės tė kėrkojė mendimin pėr ligjshmėrinė e shpalljes sė pavarėsisė sė Kosovės.

“Praktikisht jemi prezent kudo nė botė, nė mėnyrė qė tė mund tė bisedojmė me sa mė shumė pėrfaqėsues tė shteteve tė ndryshme”, ka thėnė Jeremiq. Sipas tij, diplomacia serbe ka insistuar qė tė jetė prezent kudo qė ka pasur ndonjė takim me karakter ndėrkombėtar, pėr ta imponuar Kosovėn si temė diskutimi.

“Krahas pranisė tonė nė OKB, OSBE, dhe nė organizatat tė tjera evropiane, kemi marrė pjesė edhe nė takimet ku nuk bėn pjesė Serbia, si nė Amerikėn Jugore, Samitin e Unionit Afrikan, Konferencėn Islamike, Vendet e Painkuadruara, Ligėn Arabe. Kemi pasur takime bilaterale pėrgjatė tėrė rruzullit, dhe kemi arritur qė Kosovėn tė mbajmė si ēėshtje kontroverse dhe atė nė nivel shumė tė lartė. Mendoj se nė kėtė mėnyrė kemi penguar idenė e atyre qė e mbėshtesin pavarėsinė e Kosovės dhe kemi arritur tė pengojmė zgjerimin e njohjes tė Kosovės”, ka thėnė Jeremiq.

Sidoqoftė, Jeremiq ka hezituar tė japė vlerėsimin pėrfundimtar se sa shtete do tė mbėshtesin kėrkesėn e Serbisė nė Asamblenė e Pėrgjithshme tė OKB-sė. Serbisė i duhen 96 vota qė tė mund tė marrė ‘izėn” pėr synimin e saj.
Back to top Go down
View user profile
 
Jeremiq: E kemi penguar zgjerimin e njohjes sė Kosovės
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: