AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Ivanoviq: Serbėt tė kthehen nė SHPK, por nėn komandė tė UNMIK-ut

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Ivanoviq: Serbėt tė kthehen nė SHPK, por nėn komandė tė UNMIK-ut   05.08.08 21:22

Sekretari shtetėror nė tė ashtuquajturėn Ministri pėr Kosovėn nė Qeverinė serbe, Oliver Ivanoviq ka deklaruar se nė Kosovė, Kombet e Bashkuara por edhe Kėshilli i Evropės dhe OSBE-ja ndodhen nė njė lloj testimi, ndėrsa ka shtuar se serbėt nuk mund tė mbėshteten nė koshiencėn e shqiptarėve.
"Pėrvojat e deritashme tregojnė se nuk mund tė mbėshtetemi vetėm nė koshiencėn e shqiptarėve dhe udhėheqėsit e tyre politikė. Mirėpo, tash nė njė test serioz ndodhen edhe institucionet si KB, Kėshilli i Evropės, OSBE-ja”, ka deklaruar Ivanoviq.

Ai po ashtu ka tėrhequr vėrejtjen se “shqiptarėt kurrė nuk do ta respektojnė atė qė vetė e kanė pėrkufizuar, nėse nuk ekziston trysnia nga ana e bashkėsisė ndėrkombėtare”.

Ndėrkaq lidhur me propozimin pėr kthimin e policėve serbė nė SHPK, por nėn komandė tė KB-sė, Ivanoviq ka thėnė se, nė kėtė moment kjo ėshtė zgjidhja mė e mirė, “nė mėnyrė qė tė tejkalohet problemi qė ėshtė krijuar pas shpalljes sė pavarėsisė sė Kosovės”. /
Back to top Go down
View user profile
 
Ivanoviq: Serbėt tė kthehen nė SHPK, por nėn komandė tė UNMIK-ut
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: