AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Rexhepi: Raporti i KB-sė amniston veprimet e dhunshme tė serbėve

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Rexhepi: Raporti i KB-sė amniston veprimet e dhunshme tė serbėve   05.08.08 21:21

Kryetari i Mitrovicės, Bajram Rexhepi nė njė intervistė pėr radion “Blue Sky” ka deklaruar se raporti i Kombeve tė Bashkuara pėr ngjarjet e 17 marsit nė gjykatat nė Mitrovicė, i amniston veprimet e dhunshme tė ekstremistėve serb qė shkaktuan vrasjen e njė polici tė UNMIK-ut.
Rexhepi tha se raporti dukej se ishte i pėrpiluar nga administratori rajonal i UNMIK-ut nė Mitrovicė, Gerard Galluci i cili kishte kundėrshtuar operacionin e 17 marsit.

“Mendoj se nuk ėshtė njė raport real pėr arsye se KFOR-i dhe polica kanė qenė tė detyruara tė pėrdorin forcėn, ngase kanė qenė tė sulmuara me granata e me armė zjarri kėshtu qė nė raste tė tilla s'u mbetet tjetėr por tė veprojnė. Ky raport duket si me qenė i pėrpiluar nga z. Galluci e sigurisht edhe ai ėshtė i implikuar nė pėrpilimin e tij”, ka thėnė ndėr tė tjera Rexhepi.
Back to top Go down
View user profile
 
Rexhepi: Raporti i KB-sė amniston veprimet e dhunshme tė serbėve
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: