AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
April 2019
SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
Ahmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia Vote_lcapAhmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia Voting_barAhmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia Vote_rcap 
Toni (389)
Ahmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia Vote_lcapAhmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia Voting_barAhmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia Vote_rcap 
Admin (85)
Ahmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia Vote_lcapAhmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia Voting_barAhmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia Vote_rcap 
PLay3r-Bl@ck (1)
Ahmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia Vote_lcapAhmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia Voting_barAhmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia Vote_rcap 
kasi-hack (1)
Ahmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia Vote_lcapAhmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia Voting_barAhmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia Vote_rcap 
celi (1)
Ahmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia Vote_lcapAhmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia Voting_barAhmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia Vote_rcap 
donaldi (1)
Ahmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia Vote_lcapAhmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia Voting_barAhmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia Vote_rcap 
zyrtare (1)
Ahmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia Vote_lcapAhmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia Voting_barAhmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia Vote_rcap 

Share
 

 Ahmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

Ahmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia Empty
PostSubject: Ahmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia   Ahmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia Icon_minitime05.08.08 21:20

Lideri i Bashkimit Demokratik pėr Integrim, Ali Ahmeti, ka deklaruar se Maqedonia do ta njohė pavarėsinė e Kosovės nė njė kohė jo shumė tė largėt. Nė njė intervistė pėr gazetėn “Epoka e Re” Ahmeti ka thėnė se kjo ēėshtje ėshtė trajtuar edhe gjatė bisedimeve me partnerin nė koalicion VMRO-DMNE dhe se tė gjithė e kanė tė qartė qėndrimin e tij.
“Jo vetėm qė kam menduar atėherė, por ende mendoj qė nuk ka pasur nevojė qė unė ta shtroj disa herė kėtė ēėshtje. Pa qenė modest e them se unė kam luftuar pėr pavarėsinė e Kosovės dhe kėtė tė gjitha autoritetet e Maqedonisė e dinė, qofshin nė pozitė, qofshin nė opozitė. Vetėm njė herė ėshtė shtruar kjo ēėshtje dhe jemi nė drejtim tė duhur qė nė njė kohė jo shumė tė largėt tė bėhet njohja e pavarėsisė sė Kosovės”, ka thėnė Ahmeti.

Sipas tij, njohja e Kosovės nga Maqedonia ėshtė njė ēėshtje qė ka tė bėjė mė tepėr me njė problem teknik sesa politik – duke aluduar nė demarkacionin e kufirit nė mes tė Kosovės dhe Maqedonisė. “Pėr fat tė keq, kjo ēėshtje ka marrė edhe dimensione politike. Mendoj qė nė momentin qė do tė zgjidhet kjo ēėshtje teknike, pra ēėshtja e demarkacionit tė kufirit, do tė bėhet njohja e pavarėsisė sė Kosovės”, ka thėnė lideri i BDI-sė, pėr tė shtuar se, megjithatė, demarkacioni i kufirit nuk ėshtė kusht pėr njohjen e Kosovės nga Maqedonia, por ai duhet tė kryhet pėr tė mirėn e tė dy vendeve.
Back to top Go down
View user profile
 
Ahmeti garanton njohjen e Kosovės nga Maqedonia
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: