AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
February 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Qeveria kritikon qasjen e Zannierit

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Qeveria kritikon qasjen e Zannierit   05.08.08 21:20

Gatishmėria e shefit tė UNMIK-ut, Lamerto Zannier, pėr t’u takuar me kryetarėt paralelė tė komunave serbe nė Kosovė ka nxitur reagimin e zyrtarėve tė Qeverisė.
Zv. kryeministri Hajredin Kuēi ka thėnė se qėndrimet e fundit politike tė Zannierit janė nė kundėrshtim me Kushtetutėn e Kosovės dhe me pakon e Ahtisaarit.

Pavarėsisht kėtyre deklarimeve, zyrtarė kosovarė preferojnė tė debatojnė me pėrfaqėsues tė strukturave paralele.

Ditė mė parė, Hafiz Leka, kryesues nė Divizionin e Punės nė Ministrinė e Punės kishte marr pjesė nė debatin e pėrbashkėt nė Qendrėn Mediale nė Cagllavicė sė bashku me Stojan Jovanoviq nga Shėrbimi pėr Punėsim i Graēanicės.

Zv. ministri i Punės dhe i Mirėqenies Sociale, Gjergj Dedaj, ka thėnė se nuk e di kush e ka autorizuar Hafiz Lekėn tė marr pjesė nė debat dhe do ta ngrit kėtė ēėshtje tek autoritetet e larta shtetėrore.

Ndėrsa analistėt kosovarė e kanė cilėsuar tė papėrgjegjshėm veprimin e Qeverisė sė vendit. /ktv/
Back to top Go down
View user profile
 
Qeveria kritikon qasjen e Zannierit
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: