AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Wordsworth: Ideja e Serbisė ėshtė e gabuar

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Wordsworth: Ideja e Serbisė ėshtė e gabuar   05.08.08 21:19

Ambasadori i Britanisė sė Madhe nė Serbi, Stephen Wordsworth ka deklaruar se Bashkimi Evropian nuk mund tė kushtėzojė hyrjen e Serbisė nė BE me njohjen e Kosovės, mirėpo ka shtuar se iniciativa e Beogradit pėr tė kėrkuar interpretimin ligjor tė shpalljes sė pavarėsisė sė Kosovės ėshtė mashtrim i rrezikshėm.
“BE-ja nuk mund t’i vė kusht Serbisė, tė cilin nuk e kėrkon nga vendet e saj anėtare. Deri atėherė kur disa shtete tė BE-sė - qė ende nuk e kanė njohur Kosovėn - nuk ndryshojnė pozicionin e tyre, BE-ja nuk mund tė insistojė qė Serbia tė bėjė njė gjė tė tillė”, ka thėnė Wordsworth pėr gazetėn “Veēernje Novosti”.

Ai ka vlerėsuar po ashtu se, ideja pėr anulimin e pavarėsisė sė Kosovės ėshtė mashtrim i rrezikshėm pasi qė, pavarėsinė e Kosovės e kanė njohur shumica e vendeve tė Unionit dhe shumica e vendeve nė Kėshillin e Sigurimit.

Ai madje ka shtuar se kjo ide ėshtė e gabuar, pasi qė kuptohet si sfidim direkt - dhe vetėm sa do tė vėshtirėsojė bashkėpunimin dhe integrimin e Serbisė nė BE.
Back to top Go down
View user profile
 
Wordsworth: Ideja e Serbisė ėshtė e gabuar
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: