AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Ranieri: Do tė luftojmė pėr t'i fituar tė gjitha trofetė

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Ranieri: Do tė luftojmė pėr t'i fituar tė gjitha trofetė   01.08.08 6:02

Trajneri i Juventusit, Klaudio Ranieri, beson se skuadra e tij ėshtė e aftė pėr t'i ndjekur dy trofe nė edicionin e ri dhe njėherėsh e ka krahasuar vetėn me ish-trajnerėt e bardhezinjve, Xhovani Trapatoni dhe Marēelo Lipi, kur ėshtė pyetur cilin trofe do ta fitonte mė me kėnaqėsi, titullin nė Serie A apo nė Ligėn e Kampionėve. "Nuk e zgjedh vetėm njėrin, sepse ne luftojmė pėr t'i fituar tė gjitha trofetė.
Ashtu siē kanė bėrė nė kohėn e tyre Lipi dhe Trapatoni. Pra, synimi im ėshtė tė bėjė atė qė kanė bėrė ata, pėrndryshe as qė do ta pranoja detyrėn e trajnerit te Juventusi", ka theksuar Ranieri. Mė pas Ranieri ka komentuar vėshtirėsitė nė kėto dy aktivitete, duke thėnė se megjithatė tashmė shumėēka ka ndryshuar. "Kėto janė dy aktivitete tė ndryshme, por me dallime mė tė vogla se sa mė parė. Nė Serie A deri mė tash ka qenė e mundur tė pėrmirėsosh njė apo dy gabime, derisa nė Ligėn e Kampionėve kjo ka qenė e pamundur. Mirėpo, tash jam i bindur se nėse e bėn njė gabim nė cilėndo prej kėtyre garave, atėherė ajo mund tė jetė fatale pėr synimet e skuadrės", ka nėnvizuar Ranieri
Back to top Go down
View user profile
 
Ranieri: Do tė luftojmė pėr t'i fituar tė gjitha trofetė
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: