AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
November 2018
SunMonTueWedThuFriSat
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Nis shpėrndarja e pasaportave tė para nė Kosovė

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Nis shpėrndarja e pasaportave tė para nė Kosovė   31.07.08 2:31

Tė enjten do tė jepet pasaporta e parė e Republikės sė Kosovės. Kėtė fat do ta ketė komuna e Prishtinės.
Pas aplikimeve tė para pėr marrjen e pasportave tė Republikės sė Kosovės, tė enjten nis dhėnia e pasaportės, e cila do tė zhvillohet me njė ceremoni ku do tė marrin pjesė krerėt mė tė lartė tė shtetit tė ri.

Nė Kosovė do tė ketė katėr lloje pasaportash: ordinere, diplomatike, zyrtare dhe dokument udhėtimi.

Sipas ministrit tė Brendshėm tė Kosovės, Zenun Pajaziti, pasaportat do tė jenė tė cilėsisė dhe sigurisė sė lartė si dhe nė pėrputhje me standardet evropiane dhe tė ICAO-sė.

UNMIK-u para njė jave njoftoi se nuk do ta japė mė dokumente udhėtimi pėr kosovarėt, duke ua lėnė radhėn kėshtu autoriteteve kosovare pėr nxjerrjen e pasaportave tė Republikės sė Kosovės.
Back to top Go down
View user profile
 
Nis shpėrndarja e pasaportave tė para nė Kosovė
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» [share]tempat berkumpul para fan gundam
» Ramalan Besar yang Mengejutkan Dunia

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: