AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Karaxhiqi sot para Gjykatės sė Hagės

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Karaxhiqi sot para Gjykatės sė Hagės   31.07.08 2:26

Gjykata e krimeve tė luftės nė Hagė ka bėrė tė ditur se ish udhėheqėsi i serbėve tė Bosnjės, Radovan Karaxhiq, do tė bėjė paraqitjen e tij tė parė tė enjten (sot).
Kryeprokurori, Serge Brammertz, tha nė njė konferencė pėr gazetarė se Karaxhiq do tė akuzohet me disa nga krimet mė serioze sipas ligjit ndėrkombėtar - gjenocid, krime kundėr njerėzimit dhe krime lufte duke pėrfshirė vrasjet nė vitin 1995 tė 8 mijė myslimanėve nė Srebrenicė.

Brammertz e pėrshkroi arrestimin e zotit Karaxhiq nė Beograd javėn e kaluar si shumė tė rėndėsishėm pėr drejtėsinė ndėrkombėtare dhe si arritje tė rėndėsishme pėr bashkėpunimin serb me Gjykatėn e krimeve tė luftės.

"Ne kemi filluar procesin e rishikimit tė padisė, duke siguruar se do tė respektohet ligji dhe krimet qė janė provuar dhe faktet e prezantuara do tė merren nė konsideratė. Pra, ne kemi si qėllim tė prezantojmė kėtė ēėshtje nė mėnyrėn mė efiēente dhe natyrisht duke mėsuar nga pėrvoja e shkuar", ka thėnė ai. /bbc/
Back to top Go down
View user profile
 
Karaxhiqi sot para Gjykatės sė Hagės
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Ramalan Besar yang Mengejutkan Dunia

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: