AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
February 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Rebelohet opozita maqedonase ndaj pushtetit

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Rebelohet opozita maqedonase ndaj pushtetit   31.07.08 2:26

Pėr shkak tė arrestimit tė nėnkryetarit tė Lidhjes Social Demokrate (LSDM) dhe kryetarit tė komunės sė Strumicės, Zoran Zaev, mbėshtetės tė opozitės maqedonase tė mėrkurėn kanė bllokuar rrugėn magjistrale Strumicė-Radovish nė Maqedoninė Lindore nė shenjė revolte.
Zoran Zaev u arrestua sė bashku me pesė bashkėpunėtorė tė tij, pėr shkak tė dyshimeve pėr keqpėrdorim tė detyrės zyrtare nga shitja e njė trualli shtetėror.

Drejtuesit e bllokadave paralajmėruan se rrugėt nė kėtė zonė qė ēojnė drejt Shkupit do tė bllokohen ēdo ditė nga ora 11 deri nė ora 15, deri sa tė lirohet siē thuhet nga paraburgimi kryetari i komunės sė Strumicės, Zoran Zaev, ndaj tė cilit ėshtė shpallur masė paraburgimi dhe gjendet nė burgun e Shutkės nė Shkup
Back to top Go down
View user profile
 
Rebelohet opozita maqedonase ndaj pushtetit
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: