AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Verė apo dimėr nė Ulqin

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Verė apo dimėr nė Ulqin   31.07.08 2:25

Sezoni turistik nė Ulqin – qytetin mė jugor tė Malit tė Zi thuajse nuk ka filluar fare kėtė vit dhe ende nuk dihet se kur do ia nis seriozisht. Kėtė shqetėsim ēuditėrisht nė vend tė partive shqiptare, e kanė shprehur drejtuesit e partisė opozitare malazeze Pokret za Promjene (PzP) nė njė prezantim publik, raporton e pėrditshmja podgoricase “Vijesti”.
Duke iu referuar informatave tė siguruara nga hotele dhe pansione tė ndryshme qė funksionojnė nė bregdetin ulqinak drejtuesit e PzP-sė deklaruan se Ulqini sivjet ka humbur mes 30 dhe 50 pėr qind tė turistėve krahasuar me numrin e pushuesve tė vitit tė kaluar.

“Kushedi pėr tė satėn herė nė Prishtinė kėrkojnė krevate me ēmim prej 3 eurosh, siguri dhe muzikėn popullore tradicionale nė terasat e bukura ulqinake”, thonė nė PzP duke u munduar ti gjejnė arsyet e dėshtimit tė sezonit aktual turistik. Ata fajin ia hedhin politikave lokale tė cilat kanė ndikuar nė uljen e numrit tė turistėve shqiptarė.

Drejtuesit e PzP-sė shqetėsohen me faktin se gjithnjė e mė shumė shqiptarė nga Kosova dhe Shqipėria po i largohen Ulqinit duke zgjedhur pėr destinacione pushimesh vendet e rajonit, thuhet nė deklarimin e PzP-sė.
Back to top Go down
View user profile
 
Verė apo dimėr nė Ulqin
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: