AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Karaxhiq arrin nė Hagė

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Karaxhiq arrin nė Hagė   31.07.08 2:21

Trembėdhjetė vjet pas masakrės sė Srebrenicės, Radovan Karaxhiq, njė nga projektuesit e masakrės mė tė rėndė nė Evropė qė nga Lufta e dytė Botėrore arriti nė Hagė. Karaxhiq pėrballet me akuzat pėr gjenocid dhe krime lufte, ndėrkaq nė liri ėshtė ende i akuzuari tjetėr nga lufta nė Bosnje Ratko Mlladiq.
Karaxhiq, i akuzuar pėr gjenocid dhe krime lufte ka arritur mėngjesin e sotėm nė Gjykatėn e Hagės. Lajmi konfirmohet nga Gjykata Ndėrkombėtare. "Radovan Karaxhiqi u transferua sot nė qendrėn e paraburgimit tė Gjykatės pasi kėrkohej prej mė shumė se 13 vitesh", thuhet nė njė deklaratė tė Gjykatės sė OKB-sė.

Nė Beograd ai u shoqėrua drejt aeroportit nga zyrtarė tė maskuar tė shėrbimit sekret tė Serbisė.

Karaxhiqi pėrballet me akuzat pėr gjenocid pėr rrethimin katėr vjeēar tė Sarajevės dhe amsakrėn e Srebrenicės ku u masakruan 8000 burra dhe djem boshnjakė nga trupat e serbėve tė Bosnjės.
Back to top Go down
View user profile
 
Karaxhiq arrin nė Hagė
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: