AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Gjykata e Bosnjės dėnon shtatė ish-policė serbė

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Gjykata e Bosnjės dėnon shtatė ish-policė serbė   31.07.08 2:21

Gjykata e Bosnjės pėr Krimet e Luftės ka dėnuar shtatė ish-policė serbė tė Bosnjės ma afate tė gjata burgimi. Ata u shpallėn fajtorė pėr pjesėmarrje nė vrasjen e myslimanėve nė Srebrenicė nė korrik tė vitit 1995.
Ata u dėnuan nga 38 deri nė 42 vjet pėr rolin qė kanė luajtur nė vrasjen e rreth tetė mijė burrave dhe djemve myslimanė kur forcat serbe morėn nėn kontroll kėtė enklavė.

Nė atė moment Srebrenica ruhej nga paqeruajtėsit holandezė tė Kombeve tė Bashkuara.

Katėr tė akuzuar tė tjerė serbė u shpallėn tė pafajshėm.

Ky ishte vendimi i parė i kėsaj gjykate nė lidhje me masakrėn e Srebrenicės, pėr tė cilėn akuzohet edhe ish-udhėheqėsi i serbėve tė Bosnjės, Radovan Karaxhiq, i cili pritet tė ekstradohet nė Hagė. /bbc/
Back to top Go down
View user profile
 
Gjykata e Bosnjės dėnon shtatė ish-policė serbė
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: