AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Basha: Synimi ynė ėshtė rajoni i integruar nė BE dhe NATO

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Basha: Synimi ynė ėshtė rajoni i integruar nė BE dhe NATO   31.07.08 2:20

Ministri i Punėve tė Jashtme, Lulzim Basha, priti sot nė njė takim Sekretarin e Pėrgjithshėm tė Ministrisė sė Punėve tė Jashtme tė Greqisė, Agathoklis Aristidhis. Zhvillimet rajonale, procesi i integrimit euroatlantik dhe evropian, marrёdhёniet dypalёshe dhe ēёshtje tё tjera tё aktualitetit ndёrkombёtar ishin temat kryesore tё bisedёs.
Duke u ndalur nё zhvillimet nё rajon, ministri Basha nёnvizoi se vizioni i Shqipёrisё pёr rajonin e Evropės Juglindore ёshtё integrimi i plotё i vendeve tё rajonit, duke pёrfshirё Kosovёn dhe Serbinё nё Bashkimin Europian dhe NATO.

Me theks tё veēantė gjatė takimit u trajtua dhe procesi i liberalizimit tё vizave, i cili nёpёrmjet lёvizjes sё lirё tё qytetarёve drejt hapёsirёs shengen do tё forcojё procesin e pёrafrimit dhe tė integrimit tё vendeve tona me BE-nė.
Back to top Go down
View user profile
 
Basha: Synimi ynė ėshtė rajoni i integruar nė BE dhe NATO
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: