AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
February 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Sillajxhiq: Projekti i Karaxhiqit po pėrparon

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Sillajxhiq: Projekti i Karaxhiqit po pėrparon   31.07.08 2:18

Kryetari i Kryesisė sė Bosnjės e Hercegovinės, Haris Sillajxhiq ka deklaruar se, “projekti i liderit tė luftės tė serbėve tė Bosnjės, Radovan Karaxhiq, po pėrparon edhe sot, pėrkundėr faktit se ai ėshtė arrestuar tash, pas 13 vjetėve tė arratisjes”.
"Qendra e vėmendjes nuk duhet tė vihet mbi kriminelin, por mbi krimin. Ėshtė evidente se Karaxhiq ėshtė arrestuar, mirėpo projekti i tij, i cili po pėrparon pa u penguar, edhe mė tutje jeton nė Bosnje e Hercegovinė. Millosheviqi ka vdekur, Karaxhiqi ėshtė arrestuar, Mlladiqi shpresojmė se do tė burgoset njė ditė – mirėpo projekti i tyre edhe mė tutje po mbijeton”, ka thėnė Sillajxhiq nė njė intervistė pėr BBC.

Ai konsideron se nė Bosnje po zotėron paqja mu pėr shkak se ky projekt ka pasur sukses – duke shtuar se, “me qindra mijėra njerėz, sė paku gjysmė milion, ndodhet jashtė shtetit pėr shkak tė spastrimit etnik” dhe se struktura nė Bosnje e Hercegovinė ėshtė e tillė sa qė shpėrblen agresionin dhe gjenocidin - spastrimin etnik”.

Sipas pohimeve tė tij, pushteti i myslimanėve nė BeH e kishte nėnshkruar marrėveshjen e Daytonit nėn kėrcėnim, ndėrsa kjo marrėveshje nuk ėshtė zbatuar asnjėherė
Back to top Go down
View user profile
 
Sillajxhiq: Projekti i Karaxhiqit po pėrparon
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: