AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
February 2019
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Withers: Njė polici e pavarur parandalon krimin

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Withers: Njė polici e pavarur parandalon krimin   30.07.08 17:19

Ambasadori amerikan, John Withers thekson pavarėsinė e policisė, si njė faktor kyē pėr parandalimin e krimit. Kjo deklaratė e tij u bė gjatė konferencės ballkanike pėr “Trajnimin dhe Lidershipin ne Polici”.
“Pavarėsia e Policisė nga ēdo manipulim politik ėshtė me rendėsi thelbėsore pėr ndėrtimin e besimit tė publikut”, tha Withers.

Nė Konferencėn e zhvilluar tė martėn paradite tė pranishėm ishin edhe kreu i OSBE-sė, Robert Bosch, Ministri i Brendshėm, Bujar Nishani dhe Drejtori i Policisė sė Shtetit, Ahmet Prenci.

Bocsh ndėrkaq tha se nė radhėt e policisė nevojiten trajnime te vazhdueshme si njė masė antikrimi dhe antikorrupsioni.

Ministri Bujar Nishani nga ana e tij vuri theksin tek progresi qė ėshtė bėrė nė polici sidomos nė nivelin e shkollimit. Edhe ai pohoi se janė tė nevojshme trajnimet e efektiveve dhe shkėmbimi i eksperiencave nga policitė ndėrkombėtare me ato shqiptare.

"Trajnimi mbi bazėn e formimit te pėrgjithshėm policor, mbi bazėn e shėrbimit tė komunitetit dhe tė nxitjes sė karrierės, mbi bazėn e aftėsive dhe nivelit trajnues janė njė bazė e rėndėsishme pėr njė bazė policore te konsoliduar”, tha ai.

Ndėrkohė drejtori i pėrgjithshėm i Policisė, Ahmet Premci prezantoi modelet e reja me tė cilat policia shqiptare do tė prezantohet nė Konferencė. /Balkanweb/
Back to top Go down
View user profile
 
Withers: Njė polici e pavarur parandalon krimin
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: