AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Anēeloti: Paloski do tė mbetet te Milani

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Anēeloti: Paloski do tė mbetet te Milani   30.07.08 17:08

Trajneri i Milanit, Karlo Anēeloti, ka pohuar se sulmuesi i ri, Alberto Paloski nuk do tė braktis "San Siron" gjatė kėsaj vere. Kuqezinjtė i pret trofeu "TIM" qė zhvillohet nė Torino, kurse ndeshja pėrgatitore kundėr Kremonezes, e cila u mbyll pa gola nuk solli entuziazėm aq tė madh tek tifozėt.
Milani momentalisht ėshtė pa sulmues klasik nė skuadėr, pasi Marko Boriello ėshtė lėnduar, derisa Pato dhe Ronaldinjo janė duke u pėrgatitur me Brazilin pėr Olimpiadėn e Pekinit. Nė anėn tjetėr, edhe Pipo Inzagi ka probleme me shėndetin, derisa Paloski pritet tė kthehet nga Kampionati evropian i grupmoshės 19-vjeē. Para paraqitjes nė turneun "Trofeu TIM", Anēeloti ka pohuar. "Shpresoj tė kemi njė paraqitje tė mirė dhe nėse ėshtė e mundshme edhe tė fitojmė trofeun. Ky turne ėshtė i rėndėsishėm, pasi luajmė kundėr dy rivalėve kryesor pėr titull kampioni. Lėndimi i Boriellos ėshtė njėra nga ato gjėra qė ende mund tė ndodhin. Ajo qė mė shqetėson ėshtė fakti se lėndimi ka goditur atė pjesė tė skuadrės, tė cilėn ende duhet ta pėrmirėsojmė. Sidomos pėr shkak se edhe Inzagi ka probleme. Shevēenko? I dėshiroj ēdo tė mirė nė karrierė dhe shpresoj se do tė ketė njė edicion tė suksesshėm. Nėse kthehet nė Itali, atėherė jam i bindur se do tė luajė vetėm te Milani", ka theksuar Anēeloti. Ndėrkohė sa i pėrket shitjes sė Paloskit, Anēeloti ėshtė shprehur: "Kurrė nuk kemi menduar ta shesim Paloskin. Derisa tė jetė e nevojshme, ai do tė qėndroj me ne. Ai mund tė mbetet nė skuadrėn tonė deri nė fund tė vitit, por kjo nuk ka lidhje me lėndimin e Borriellos
Back to top Go down
View user profile
 
Anēeloti: Paloski do tė mbetet te Milani
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: