AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Toti: Te Steaua e Bukureshtit pas moshės 45-vjeēe

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Toti: Te Steaua e Bukureshtit pas moshės 45-vjeēe   30.07.08 17:04

Kapiteni i Romės, Franēesko Toti ka pohuar se dėshiron qė fundin e karrierės sė tij, diku nė moshėn 45-vjeēare ta shėnojė i veshur nė fanellėn e Steausė sė Bukureshtit. Tė shtunėn e kaluar Roma luajti ndeshje miqėsore me Steauan nė Bukuresht, kurse Toti u pėrshėndet nė mėnyrė spektakulare nga tifozėt e pranishėm, ndonėse ai nuk luajti pėr shkak tė lėndimit.
Tifozėt e Steauas i kėrkuan Totit qė karrierėn ta pėrfundoj pikėrisht nė klubin e tyre. "Duke pasur parasysh pritjen madhėshtore qė mė bėnė tifozėt tuaj, atėherė them se kur tė jam nė pėrfundim tė karrierės dhe kur tė jem diku 45 vjeē, do tė vija kėtu", i ka thėnė Toti presidentit tė Steauas, George Bekali. Steaua ka pasur lidhje me italianėt nė tė kaluarėn, pasi njė kohė e ka drejtuar trajneri i tanishėm i Katanisė, Valter Zenga, megjithatė gjasat qė Toti tė luajė pėr kėtė skuadėr nė moshėn 45-vjeēe, duken tė vogla dhe tė palogjikshme. Nė fakt, Toti ėshtė simbol i Romės, pasi nuk e 'tradhėtojė' kėtė skuadėr plotė 15 vjet dhe askush nuk do tė mund ta paramendonte njė Romė pa Totin, prandaj ėshtė vėshtirė tė mendohet qė Toti do tė barte ndonjė fanellė tjetėr pėrveē asaj verdhekuqe, qoftė edhe nė moshėn 45-vjeēe.
Back to top Go down
View user profile
 
Toti: Te Steaua e Bukureshtit pas moshės 45-vjeēe
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: