AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
January 2019
SunMonTueWedThuFriSat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 SHBA-tė furnizojnė Izraelin me sistemin pėr mbrojtjen nga Irani

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: SHBA-tė furnizojnė Izraelin me sistemin pėr mbrojtjen nga Irani   30.07.08 15:52

Shtetet e Bashkuara tė Amerikės sė shpejti do tė ndihmojė Izraelin me dy sisteme tė avancuara pėr paralajmėrim antiraketor, ka deklaruar ministri i Mbrojtjes sė Izraelit, Ehud Barak, pas takimit me zyrtarėt amerikanė nė Uashington.
“Marrėveshja pėr sistemin e radarėve dhe tė satelitėve nėnkupton se Izraeli vetėm pėr pak muaj do tė jetė mė i fuqishėm dhe mė i gatshėm pėr mbrojtje nga kėrcėnimet prej raketave me rreze tė gjata veprimi”, ka thėnė Barak, duke shtuar se kėto masa tė sigurisė mundėsojnė mbrojtjen nga ēfarėdo sulmi iranian.

Sipas Barakut, ekziston qėndrim i pėrbashkėt me SHBA-tė qė prioritet t’u jepet diplomacisė dhe sanksioneve mė tė ashpra, me qėllim qė Irani tė pengohet nė zhvillimin e armėve nukleare
Back to top Go down
View user profile
 
SHBA-tė furnizojnė Izraelin me sistemin pėr mbrojtjen nga Irani
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: