AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
January 2019
SunMonTueWedThuFriSat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Tėrhiqen ushtarėt rusė nga Abkazia

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Tėrhiqen ushtarėt rusė nga Abkazia   30.07.08 15:52

Ushtarėt rusė kanė filluar tėrheqjen nga Abkazia, rajon i Gjeorgjisė qė kėrkon shkėputjen. Sipas Moskės, trupat qė po tėrhiqen ishin dėrguar pėr tė riparuar hekurudhėn.
Agjencia “Reuters” raporton se deri tani janė larguar 150 ushtarė rusė, derisa 250 tė tjerė do tė largohen pas njė ceremonie nė Sukumi.

Gjeorgjia, Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja kanė kritikuar Rusinė pėr dėrgimin e trupave shtesė nė Abkazi.

Dy rajonet e Gjeorgjisė, Abkazia dhe Osetia Jugore, qė kėrkojnė shkėputje nga Tbilisi, kanė mbėshtetjen e Moskės
Back to top Go down
View user profile
 
Tėrhiqen ushtarėt rusė nga Abkazia
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: