AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
January 2019
SunMonTueWedThuFriSat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Rice nė bisedime trepalėshe me palestinezėt dhe izraelitėt

Go down 
AuthorMessage
Toni

Toni

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Rice nė bisedime trepalėshe me palestinezėt dhe izraelitėt   30.07.08 15:50

Sekretarja amerikane e Shtetit, Condoleezza Rice u takua me zyrtarė tė lartė izraelitė dhe palestinezė tė martėn nė kuadėr tė pėrgatitjeve pėr njė takim trepalėsh tė mėrkurėn me kryenegociatorėt e dy palėve.
Zyrtarėt thonė se Rice shpreson tė arrijė sa mė shumė pėrparim qė tė jetė e mundur nė procesin e paqes brenda periudhės sė mbetur tė administratės sė presidentit Bush.

Palėt nga Lindja e Mesme u zotuan nė konferencėn e nėntorit tė kaluar nė Anapolis qė tė bėjnė ēdo pėrpjekje pėr tė arritur njė marrėveshje paqeje deri nė fund tė vitit 2008. Por ndėrkohė qė Rice pėrgatitej pėr bisedimet trepalėshe, ndihmėsit e saj nuk treguan shumė entuziazėm pėr rezultatet qė priten.

Zėdhėnėsi i Departamentit tė Shtetit, Sean McCormack u tha gazetarėve se synimi i sekretares sė Shtetit, sė cilės i mbeten mė pak se gjashtė muaj nė kėtė post, ėshtė t’i nxisė bisedimet sa tė mundet dhe sa tė ecin, por tė paktėn t’i dorėzojė njė proces qė mund tė zgjidhet administratės sė ardhshme amerikane. /VoA/
Back to top Go down
View user profile
 
Rice nė bisedime trepalėshe me palestinezėt dhe izraelitėt
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: