AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Rusia kėrkon frymė tė re me Perėndimin

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Rusia kėrkon frymė tė re me Perėndimin   30.07.08 15:50

Moska dėshiron t'i bashkohet BE-sė dhe SHBA-ve nė luftėn kundėr krimit tė organizuar dhe imigracionit tė paligjshėm, tha Rogozin gjatė njė interviste pėr agjencinė franceze tė lajmeve.
Dimitri Rogozin, ambasadori rus nė NATO, tha se Rusia pėrmes njė pakti tė ri sigurie dėshiron tė largohet nga logjika e Luftės sė Ftohtė dhe tė krijojė njė dialog tė ri, ku do pėrfshihen Brukseli, Uashingtoni dhe Moska.

Rogozin, i njohur mė parė pėr qėndrimet e vijės sė ashpėr, tha se pakti i ri i sigurisė i propozuar nga presidenti rus Medvedev ėshtė nė kėtė frymė.

Moska, sipas ambasadorit rus nė NATO, dėshiron tė krijojė njė periudhė tė re nė raportet euroatlantike, bazuar mbi qytetėrimet e pėrbashkėta, ku hyn dhe Rusia.
Back to top Go down
View user profile
 
Rusia kėrkon frymė tė re me Perėndimin
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: