AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Fuere fton opozitėn tė kthehet nė Parlament

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Fuere fton opozitėn tė kthehet nė Parlament   29.07.08 7:17

Ambasadori i BE-sė nė Shkup, Ervan Fuere i ftoi partitė opozitare tė kthehen nė Parlament dhe tė fillojnė punėn pėr tė cilėn janė zgjedhur nga qytetarėt e Maqedonisė.
“Bojkotimi i Parlamentin dobėson punėn e institicioneve si dhe i pengon investimet e huaja nė vend”, tha Fuere pas takimit me zėvėndėskryeministrin pėr ēėshtje europiane, Ivica Bocevskin.

Euroabasadori Fuere tha se Qeveria e Maqedonisė duhet tė angazhohet pėr t’i kthyer partitė opozitare nė Parlament.

"Dua gjithashtu tė inkurajoj qeverinė qė tė bėj gjithcka qė ėshtė e mundur pėr tė kthyer partitė nė Parlament, pasi tani qė Qeveria ka njė shumicė apsolute, pėrgjegjėsia e saj ėshtė mė e madhe se sa gjatė administratės sė kaluar, ajo duhet tė bėj cdo pėrpjekje qė tė promovoj dialogun politik", deklaroi Fuere.

Zėvėndėskryeministri pėr ēėshtje europiane Ivica Bocevski, tha se Maqedonia ėshtė e pėrcaktuar fuqishėm pėr zbatimin e agjendės sė BE-sė.

"Ne themi qartė se i vlerėsojmė dhe jemi krenarė pėr tė arriturat tona, sepse jemi pėrcaktuar fuqishėm pėr zbatimin e agjendės sė Bashkimit Europian e qė ėshtė edhe kėrkesė dhe dėshirė e tė gjithė qytetareve", tha Bocevski.
Back to top Go down
View user profile
 
Fuere fton opozitėn tė kthehet nė Parlament
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: