AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
May 2018
SunMonTueWedThuFriSat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Zjarri shkatėrron 10 mijė hektarė pyje nė Rhodos

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Zjarri shkatėrron 10 mijė hektarė pyje nė Rhodos   29.07.08 7:11

Zjarri, qė pėr tri ditė me radhė ka pėrfshirė ishullin Rhodos dhe Detin Egje, shkaktoi dėme tė mėdha duke djegur afėr dhjetė mijė hektarė pyje dhe fidane tė shkurreve.
Siē njoftojnė mediat greke, zjarri ėshtė duke u afruar drejt fshatit Learma, banorėt e tė cilit akoma nuk janė evakuuar.

Furnizimi me energji elektrike ėshtė ndėrprerė nė Learma, shuarja e zjarrit ėshtė vėshtirėsuar pėr shkak tė erės sė fuqishme.

Zjarri tė martėn pjesėrisht ishte i lokalizuar, por nė orėt e pasdites, pėr shkak tė erės sė fuqishme, zjarri sėrish ėshtė pėrhapur pėr rreth pyjeve.

Zjarre nė Greqi dje kishte edhe nė malin Parnet nė veriperėndim tė Athinės, nė rajonin e pyjeve pėr rreth kompleksit arkeologjik nė rajonin e Mesolongit nė gjirin e Patrės, nė malin Pangeo nė Seres dhe nė ishullin e Korfuzit, Kefalonia dhe Kretė
Back to top Go down
View user profile
 
Zjarri shkatėrron 10 mijė hektarė pyje nė Rhodos
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: