AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Kuēi: Marrėveshja e koalicionit PDK-LDK duhet tė rishikohet

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Kuēi: Marrėveshja e koalicionit PDK-LDK duhet tė rishikohet   28.07.08 7:05

Udhėheqėsi ekzekutiv i Lidhjes Demokratike tė Kosovės, Blerim Kuēi, nė njė intervistė pėr tė pėrditshmen “Zėri”, ndėr tė tjera ka thėnė se Marrėveshja e koalicionit PDK-LDK duhet tė rishikohet. Kuēi, i cili dy javė mė parė ėshtė emėruar nė kėtė post, nė kėtė intervistė ėshtė shprehur se LDK-ja gjendet pėrpara njė procesi tė vėshtirė tė ristrukturimit nga i cili pret ndryshime tė mėdha, pėrfshirė edhe kreun e partisė.

Sipas Kuēit, brenda marrėveshjes aktuale pėr koalicion, nė disa elemente LDK ėshtė “e nėnshtruara” e PDK-sė.
“Ka elemente tė tilla tė nėnshtrimit, por nė fakt ne nuk kemi njė marrėveshje strikte pėr bashkėqeverisje. Ka mundėsi qė nė tė ardhmen t’i rishikojmė disa elemente tė vogla tė marrėveshjes”, ka thėnė Kuēi, duke shtuar se ėshtė duke u punuar nė njė platformė tė bashkėqeverisjes nė disa elemente.
Shefi ekzekutiv i LDK-sė po ashtu ka potencuar se pret qė PDK-ja tė tregojė vullnet dhe tė jetė bashkėpunuese nė ribėrjen e marrėveshjes
Back to top Go down
View user profile
 
Kuēi: Marrėveshja e koalicionit PDK-LDK duhet tė rishikohet
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: