AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Vrapimi mė i mirė

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Vrapimi mė i mirė   28.07.08 7:01

Ekzistojnė disa tė dhėna nė lidhje me dallimin e vrapimit jashtė dhe nė trakė lėvizėse, megjithatė pėrgjigja nuk ėshtė e thjeshtė.
Vrapim jashtė, nėpėr rrugė ose vende tė vrapimit, paraqet aktivitet intensiv trupor, mirėpo vrapimi nėpėr trakė lėvizėse ėshtė mė i sigurt, me ē’rast rreziku pėr t’u lėnduar ėshtė mė i vogėl dhe mundėson vrapim mė tė gjatė.

Njerėzit kur vrapojnė jashtė, vrapojnė me intensitet, shpejtė dhe me hapa mė tė mėdhenj, megjithatė shpesh i kanė tė ashtuquajturat fraktura tė stresit, nė krahasim me ata tė cilėt vrapojnė nė trakė, ka treguar njė studim i publikuar nė revistėn britanike, “Journal of Sports Medicine”.
Back to top Go down
View user profile
 
Vrapimi mė i mirė
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: