AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
May 2018
SunMonTueWedThuFriSat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Obama u takua me Merkelin

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Obama u takua me Merkelin   28.07.08 6:51

Kandidati presidencial amerikan Barack Obama filloi turneun evropian me ndalesėn nė Gjermani, me ē’ rast u takua me kancelaren Angela Merkel.
Merkel i cilėsoi bisedimet si shumė tė hapura dhe qė varionin nga problemet e ekonomisė globale deri tek Irani.

" Njerėzit qė do jenė sot nė shesh nuk janė votues, ēfarė e bėn tubimin e sotėm jopolitik. Shpresoj qė tė shihet si artikulim substancial i raporteve qė dua tė jenė mes SHBA-ve dhe Evropės", tha Obama me tė mbėrritur nė Berlin.

Njė ndihmės i Obamas tha se senatori do tė kėrkojė nga Evropa tė marrė mė shumė pėrgjegjėsi lidhur me sigurinė globale. Pas Berlinit Barack Obama do vizitojė Parisin dhe Londrėn
Back to top Go down
View user profile
 
Obama u takua me Merkelin
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: