AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
May 2018
SunMonTueWedThuFriSat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 15 tė vrarė, 154 tė plagosur nė Stamboll

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: 15 tė vrarė, 154 tė plagosur nė Stamboll   28.07.08 6:45

Tė paktėn 15 persona u vranė dhe 154 u plagosėn nga shpėrthimi i dy bombave, mbrėmė vonė, nė Stamboll. Nuk dihet ende se kush qėndron pas sulmeve, por governatori i Stambollit Muammer Guler tha se "nuk ka dyshim se bėhet fjalė pėr akte terroriste".
Guler hodhi poshtė spekulimet se pėrgjegjės mund tė jenė kryengritėsit e Partisė sė jashtėligjshme Punėtore Kurde, duke thėnė se ėshtė ende herėt pėr tė emėruar fajtorėt.

Sulmet e njėpasnjėshme ndodhėn vetėm disa orė para se Gjykata kryesore nė Turqi duhet tė vendos nėse do tė nxjerr jashtė ligjit partinė nė pushtet.

Partia pėr Zhvillim dhe Drejtėsi e kryeministrit Recep Erdogan akuzohet se po shkel parimet e kundėrlaicizmit tė pėrcaktuara me kushtetutėn e Turqisė
Back to top Go down
View user profile
 
15 tė vrarė, 154 tė plagosur nė Stamboll
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: