AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Parlamenti i Maqedonisė sot voton Qeverinė e re, PDSH nuk merr pjesė

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Parlamenti i Maqedonisė sot voton Qeverinė e re, PDSH nuk merr pjesė   28.07.08 6:44

Parlamenti i Maqedonisė sot do tė votojė Qeverinė e re tė koalicionit tė VMRO-DPMNE-sė dhe BDI-sė, derisa kryetari PDSH-sė, Menduh Thaēi, ka njoftuar se partia e tij nuk do tė merr pjesė nė Parlament derisa nuk diskutohet pėr kėrkesat e saj.
“Nuk hyjmė nė Parlament derisa nuk vihen nė rend dite gjashtė kėrkesat e PDSH-sė. Procedura se si u miratua Rregullorja e re e Parlamentit kualifikohet si shkelje flagrante e Kushtetutės. Mendoj se BDI do tė mbajė pėrgjegjėsi politik pėr veprimin e mėtejm politik”, theksoi Thaēi.

Seanca parlamentare do tė zhvillohet sot pasdite, ndėrsa paradite kryetari i Parlamentit, Trajko Veljanovski ka ftuar shefat e grupeve parlamentare pėr tė diskutuar pėr rrjedhėn e seancės pėr zgjedhjen e Qeverisė sė re, e cila do tė votohet sipas Rregullores sė re tė Parlamentit.

Nė kabinetin qeveritar tė Nikolla Gruevskit, BDI do tė udhėheq me pesė ministri dhe njė post tė zėvendėskryeministrit.

VMRO-DPMNE do tė mbajė ministritė e deritanishme qė i kishte drejtuar edhe gjatė qeverisjes sė deritanishme. Ndėrsa BDI ka propozuar emra tė rinj nė gjashtė dikaster ministrore qė do tė udhėheq.
Back to top Go down
View user profile
 
Parlamenti i Maqedonisė sot voton Qeverinė e re, PDSH nuk merr pjesė
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: