AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Holbrooke: Karaxhiq do tė ishte nazist i mirė

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Holbrooke: Karaxhiq do tė ishte nazist i mirė   28.07.08 6:43

Ish-ndihmėsi i sekretarit tė Shtetit dhe ndėrmjetės i bisedimeve gjatė luftės nė Bosnje e Hercegovinė, Richard Holbrooke, e ka pėrshėndetur presionin e BE-sė ndaj pushtetit nė serbi pėr ta arrestuar tė shumėkėrkuarin Radovan Karaxhiq.
Holbrooke, nė njė deklaratė pėr revistėn prestigjioze gjermane, “Der Spiegel”, ka thėnė se, me arrestimin e Karaxhiqit ėshtė dėshmuar se “janė dobėsuar forcat radikale nė Serbi”.

Ai ka thėnė po ashtu se ėshtė gėzuar tejmase kur ka dėgjuar lajmin pėr arrestimin e liderit tė serbėve tė Bosnjės, dhe ka vlerėsuar se, “Karaxhiq do tė ishte njė nazist i mirė”, njofton agjencia gjermane DPA
Back to top Go down
View user profile
 
Holbrooke: Karaxhiq do tė ishte nazist i mirė
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: