AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
May 2018
SunMonTueWedThuFriSat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Parlamenti maqedonas zgjodhi Qeverinė e re

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Parlamenti maqedonas zgjodhi Qeverinė e re   28.07.08 6:41

Parlamenti i Maqedonisė zgjodhi tė shtunėn Qeverinė e re tė pėrbėrė nga koalicioni midis VMRO-DPMNE dhe Bashkimi Demokratik pėr Integrim (BDI).
Deputetėt pas prezantimit tė programit qeveritar nga mandatari Nikolla Gruevski dhe pas diskutimeve tė deputetėve me 77 vota pėr dhe asnjė kundėr i dhanė besimin Qeverisė sė re. Kabineti qeveritar i kryeministrit Nikolla Gruevski pėrbėhet nga 21 ministra, prej tė cilėve 6 i takojnė partisė shqiptare Bashkimi Demokratik pėr Integrim.

Para votimit tė Qeverisė, nė fjalimin e tij, kryetari i BDI-sė, Ali Ahmeti deklaroi se sot votohet pėr njė Qeveri tė politikanėve qė kanė arritur sukses tė tejkalojnė tė gjitha paragjykimet dhe stereotipet.

Sipas tij, kjo Qeveri do tė ketė tė gjitha mundėsitė pėr tė qenė stabile, e suksesshme, efikase dhe e dobishme pėr tė gjithė qytetarėt.

“Koalicionin qė po e promovojmė tregon se ne e krijuam kushtin e parė pėr rritjen e besimit dhe mirėkuptimit midis bashkėsive etnike. Ky moment shėnon shansin pėr tė krijuar njė klimė tė kohezionit tė brendshėm, stabilitet politik dhe ndėrtim tė institucioneve funksionale”, deklaroi Ahmeti
Back to top Go down
View user profile
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Alekseyev: Nuk ka rrugėdalje tjetėr pos negociatave   28.07.08 6:42

Ish-ambasadori rus nė Serbi Alexander Alekseyev ka deklaruar se “Serbėt e shqiptarėt herėt a vonė do tė duhet tė ulen pranė tavolinės negociuese” sepse, sipas tij, situata aktuale nė Kosovė nuk po zhvillohet ashtu si do tė donin ata qė e kanė menduar tėrė kėtė.
"Nga njė situatė e tillė duhet tė dilet, e pos negociatave nuk ka rrugėdalje tjetėr”, ka theksuar Alekseyev nė njė intervistė pėr gazetėn serbe “Novosti”.

"Deri mė tani nuk ka pasur negociata tė vėrteta. Vazhdimi i negociatave do tė jetė nė dobi edhe tė atyre tė cilėt tentojnė tė marrin pėrgjegjėsinė pėr Kosovėn", ka thėnė diplomati rus.

Sipas Alekseyev, zhvillimi i situatės nė Kosovė ėshtė duke shkuar drejt asaj qė quhet “ngrirje konflikti".
Back to top Go down
View user profile
 
Parlamenti maqedonas zgjodhi Qeverinė e re
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: