AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
May 2018
SunMonTueWedThuFriSat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Berisha: Anėtarėsimi i Ballkanit i kushton mė pak BE-sė

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Berisha: Anėtarėsimi i Ballkanit i kushton mė pak BE-sė   28.07.08 6:39

Kryeministri i Shqipėrisė, Sali Berisha gjatė pjesėmarrjes nė takimin informal tė kryeministrave tė vendeve tė Evropės Juglindore, me temė Siguria nė Evropėn Juglindore nė shekullin e 21, u shpreh se integrimi nė BE pėr vendet e Ballkanit Perėndimor ėshtė njė rikthim i tyre nė gjirin e familjes tė cilės ata i pėrkasin.
Pėrfshirja e kėtyre vendeve,vijoi Kryeministri, qė pėrbėjnė vetėm 1 pėr qind tė GDP-sė sė BE-sė dhe qė kanė njė popullsi mė pak se gjysma e kolonisė, do t’i kushtonte mė pak BE-sė se sa mospėrfshirja e tyre nė tė.

Berisha theksoi se Shqipėria ėshtė njė vend nė reformim tė plotė tė sistemit ekonomik e fiskal dhe ia ka dalė tė vendosė disiplinėn fiskale nė vend. Pėr 3 vite me radhė, qeveria ka ēuar nė parlament njė buxhet suplementar, 32 pėr qind i tė cilit ka shkuar pėr rimėkėmbjen e infrastrukturės sė prapambetur qė ka trashėguar.

Tė pranishėm nė kėtė takim ishin Kancelari i Austrisė Alfred Gusenbauer, kryeministri i Bosnje–Hercegovinės, Nikola Spiriq, kryeministri i Kroacisė, Ivo Sanader, kryeministri i Serbisė, Mirko Cvetkoviq, kryeministri i Maqedonisė, Nikola Gruevski, kryeministri i Malit tė Zi, Milo Gjukanoviq, kryeministri i Rumanisė, Kalin Popesku, kryeministrja e Moldavisė, Zinaida Greceani, etj
Back to top Go down
View user profile
 
Berisha: Anėtarėsimi i Ballkanit i kushton mė pak BE-sė
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: