AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Tina Kaidanow emėrohet ambasadore e SHBA-ve nė Kosovė

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Tina Kaidanow emėrohet ambasadore e SHBA-ve nė Kosovė   19.07.08 13:41

Sekretarja amerikane e Shtetit, Condoleezza Rice emėroi tė premten ambasadorin e parė tė SHBA-ve nė Kosovė. Gjatė njė konference tė pėrbashkėt pėr shtyp me presidentin e Kosovės, Fatmir Sejdiu dhe kryeministrin, Hashim Thaēi, Rice njoftoi emėrimin e Tina Kaidanow, aktualisht e ngarkuara me punė e SHBA nė Prishtinė dhe specialiste e Evropės Lindore, ambasadore nė Kosovė.
“Mė shumė se 40 vende e kanė njohur Kosovėn shtet tė pavarur, dy tė tretat e tyre janė vende tė BE-sė dhe tė NATO-s, si dhe shumica e vendeve anėtare tė Kėshillit tė Sigurimit", deklaroi Rice. "SHBA do tė vazhdojnė ta ndihmojnė Kosovėn nė etablimin e njė shteti shumėetnik dhe tė institucioneve demokratike", shtoi ajo. /D-Welle/
Back to top Go down
View user profile
 
Tina Kaidanow emėrohet ambasadore e SHBA-ve nė Kosovė
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Your Favorite J-Actress/actor

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: