AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Rexhepi shpreson se KFOR-i do ta pėrfundojė ujėsjellėsin nė Suhadoll

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Rexhepi shpreson se KFOR-i do ta pėrfundojė ujėsjellėsin nė Suhadoll   27.07.08 9:32

Kryetari i Mitrovicės, Bajram Rexhepi, ka shprehur besimin se KFOR-i do ta kryej pjesėn e mbetur tė kanalit tė ujėsjellėsit nė Suhadoll, pėrkundėr pengesave qė janė duke bėrė banorėt serbė. “I vetmi solucion pėr zgjidhjen e kėtij problemi ka qenė qė KFOR-i ta merr pėrgjegjėsinė pėr ta pėrfunduar kėtė projekt human, prandaj kemi besimin se edhe do ta bėj njė gjė tė tillė”, tha ai sot nė takimin e Komitetit pėr Siguri.
Kryetari Rexhepi tha se komuna ka vėnė nė dispozicion mjetet e nevojshme pėr pėrfundimin e atij projekti, si gypat, rėrėn dhe gjėra tė tjera tė nevojshme nė aspektin teknik.

“Ne presim qė bisedimet nė mes tė zyrtarėve tė UNMIK-ut dhe serbėve tė pėrfundojnė, dhe, KFOR-i tė filloi punimet sa mė parė, mirėpo nėse ka tė tillė qė kėmbėngulin pėr mosfillimin e punės, atėherė KFOR-i duhet tė tregoj vendosmėri”, ka thėnė Bajram Rexhepi.


Rexhepi: Kėrkesat e qytetarėve pėr largimin e maunave me vaj disulfurik, janė tė arsyeshme

Nė takimin e Komitetit pėr Siguri sot ėshtė folur sėrish edhe pėr ēėshtjen e maunave me vaj disulfurik qė janė vendosur nė Mitrovicė, si dhe pėr protestat e banorėve pėr largimin e tyre. Kryetari Rexhepi pėrsėriti se kėrkesat e banorėve janė legjitime, meqė ata janė tė shqetėsuar pėr shėndetin e tyre.
Ai tha se vendosja e tyre ka qenė gabim i autoriteteve qendrore, pėrderisa komuna ka reaguar dhe ka kėrkuar largimin apo asgjėsimin e atyre materieve nė ditėn e parė qė janė vendosur nė Parkun Industrial “Trepēa”.

Kryetari Rexhepi shprehu gatishmėri qė nė ēdo kohė tė takohet mė njė delegacion tė protestuesve edhe pse komuna nuk ėshtė e involvuar nė kėtė ēėshtje qė ėshtė nė pėrgjegjėsi tė autoriteteve qendrore.
Back to top Go down
View user profile
 
Rexhepi shpreson se KFOR-i do ta pėrfundojė ujėsjellėsin nė Suhadoll
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: