AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Euro 2008: Bazeli, Zvicėr

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Euro 2008: Bazeli, Zvicėr   27.07.08 9:22

lokalizuar nė veriperėndim tė Zvicrės, i shtrirė pėrgjatė lumit Rajna, Bazeli ėshtė qyteti i tretė me popullatė nė kėtė vend, me afro 166 mijė banorė. Bazeli etiketohet si qendėr kryesore e industrisė kimike dhe farmaceutike, njė qytet i pasur edhe me njė tė kaluar historike dhe me njė kulturė mjaft tė zhvilluar.
Vendlindja e Federer

Nė mesin e emrave mė tė njohur tė kohės sė sotme, qė ka dalė nga ky qytet ėshtė tenisti numėr njė nė botė, Roger Federer.

Sė bashku me fqinjėt, Francėn dhe Gjermaninė, kjo pjesė e Zvicrės e pėrbėn zonėn e quajtur si “Regio Tri Rhena”.

I njohur ėshtė edhe karnavali i Bazelit, i cili jo vetėm qė ėshtė mė i madhi nė Zvicėr, por edhe paraqet ngjarjen kryesore kulturore tė vitit.
Back to top Go down
View user profile
 
Euro 2008: Bazeli, Zvicėr
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Bible Verse of the Day 2008
» Stevie Wonder DVD Live at the AEG Arena London 2008
» Killamanjaro Live In Canada Bootleg (2008)
» Aba Shanti & Cultural Warriors: Bristol. 25th April 2008
» Jah Shaka: Silverspoons, Wembley. 2008

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: