AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Euro 2008 - Grupi d

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Euro 2008 - Grupi d   27.07.08 9:21

Spanja ka ekipin mė tė fortė nė dekada dhe do tė kėrkojė tė pėrsėrisė suksesin e gjeneratės 1964, tė cilėt fituan titullin e parė dhe deri mė tani tė vetmin tė Evropės. Si ekipi me mė sė tepėrmi ndeshje tė zhvilluara nė histori tė kampionateve evropiane, Spanja do tė ndiejė se ka ardhur momenti i saj.

Si janė paraqitur nė kualifikime pėr Euro 2008?

Njė fillim i dobėt mbeti pas tyre, kur Spanja mposhti Suedinė 3-0 nė shtėpi nė ndeshjen e parafundit kualifikuese pėr tė siguruar pjesėmarrjen nė garė. Spanja e pėrfundoi vitin 2006 si ekip nė krizė, pas humbjes sė papritur 3-2 nga Irlanda Veriore nė Belfast e pėrcjellė nga humbja 2-0 nė Suedi, pas sė cilės mbetėn me vetėm tri pikė nga tri ndeshjet e para nė Grupin F. Rezultatet u pėrmirėsuan mė 2007 kur barazimi 1-1 me Islandėn ishte i vetmi dėshpėrim nė serinė prej tetė fitoreve nga nėntė ndeshje. Ekipi i Luis Aragones shfaqi cilėsitė e veta duke mposhtur Danimarkėn 3-1 dhe fituar 3-0 ndaj Suedisė. Fitorja 1-0 ndaj Irlandės veriore nė ndeshjen e fundit kualifikuese u siguroi atyre pozitėn e parė nė grup, por Aragones kishte thėnė se "Spanja ėshtė kualifikuar pėr shumė vite me radhė nė gara tė rėndėsishme, andaj ky nuk ėshtė sukses, por vetėm njė detyrė e realizuar".
Back to top Go down
View user profile
 
Euro 2008 - Grupi d
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Bible Verse of the Day 2008
» Stevie Wonder DVD Live at the AEG Arena London 2008
» Killamanjaro Live In Canada Bootleg (2008)
» Aba Shanti & Cultural Warriors: Bristol. 25th April 2008
» Jah Shaka: Silverspoons, Wembley. 2008

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: