AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Pėr njė qasje tė harmonizuar nė Kosovė

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Pėr njė qasje tė harmonizuar nė Kosovė   19.07.08 13:37

Zyrtarė tė lartė tė BE-sė, NATO-s, OSBE-sė dhe UNMIK-ut, kanė ardhur nė pėrfundim nė Bruksel se ekziston njė nevojė e madhe pėr veprim tė pėrbashkėt tė harmonizuar nė Kosovė, nė pritje qė pas rikonfigurimit tė UNMIK-ut nė Kosovė tė vendost mision i EULEX-it.
Funksionarėt qė kanė marrė pjesė nė kėtė takim joformal, nė tė cilin nuk janė sjellė kurrfarė vendimesh, i kanė thėnė agjencisė “Beta” se pjesėmarrėsit ishin tė njė mendjeje se duhet tė dihet saktėsisht se ēfarė punon cilado organizatė ndėrkombėtare, pasi qė tė jetė rikonfiguruar UNMIK-u dhe me kėtė do tė mundėsohej njė rol mė efikas i EULEX-it.

Nė takim kanė marrė pjesė sekretari i pėrgjithshėm i NATO-s, Jap de Hop Shefer, pėrfaqėsuesi i lartė i BE-sė, Havier Solana, sekretari i pėrgjithshėm i OSBE-sė, Mark Peren de Brishambo, shefi i UNMIK-ut Lamberto Zanier dhe ambasadorėt anėtarė tė BE-sė dhe NATO-s.
Back to top Go down
View user profile
 
Pėr njė qasje tė harmonizuar nė Kosovė
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: